Login

2. třída

Zima je tu

Chumelí se, chumelí ... postavme si sněhuláka :-)

Začíná ADVENT

Každý si přinesl větvičky a společně jeden po druhém jsme přikládali větvičky a vyrobili si tak společný adventní věnec. My společně v první adventní neděli nebudeme, je přece neděle, proto jsme si první adventní svíci zapálili již v pátek. Celé čtyři adventní týdny si budeme povídat o Adventu, o přípravách na Vánoce, o tradicích, sv. Barboře, sv. Lucii, a prostě všem, co k Vánocům patří. Přejeme i Vám všem krásný adventní čas.

The Cooking Show

The Cooking Show ...anglické divadlo plné legrace, smíchu a překvapení :-)

Vánoční pečení perníčků

Vánoce, Vánoce ..... užíváme si vánoční atmosféru plnou vůně, pohody, koled a dokonce i rodiny, jelikož za námi přišly naše maminky a při pečení perníčků nám pomáhaly :-) Děkujeme a přejeme všem provoněné Vánoce!

Vánoční tvoření

Vánoce

I my jsme si připravili krásné Vánoce a slavili štědrý den. Zazpívali jsme si koledy, povídali jsme si o různých tradicích, rozkrojili jsme spoustu jablíček a objevili hvězdičky, házeli jsme střevícem (dokonce i kluci :-), abychom věděli, zda se vdáme (oženíme :-), pouštěli jsme lodičky z oříšků, abychom věděli, zda zůstaneme spolu ... prostě Vánoce jak se patří ... no a nechybělo ani cukroví (děkujeme Adámkovi za nádherné perníčky se jmény :-) a nechyběly ani dárky... dokonce i náš trpaslík nám připravil překvapení ... děkujeme a přejeme Vám všem krásné Vánoce, spoustu rodinné pohody, lásky a nezapomenutelných chvil a do roku 2018 hlavně zdravíčko!

Psaní hravě a zdravě

I při psaní může být zábava, i když se to tak možná jenom zdá. Je to pěkná dřina, podívejte se na ta krásná záda, jak nádherně všichni sedí. Co říkáte? Také takto sedí vaše dítko i doma?

Naše vlast

Projekt Naše vlast jsme si báječně užili... dozvěděli jsme se spoustu nových informací, spoustu zajímavostí, spoustu nového. Pochopitelně jsme si povídali i o prezidentských volbách, které nám k tématu zapadají :-) Naučili jsme se státní hymnu a vytvořili nejednu prezidentskou standartu, státní znak a státní vlajku.

Společné učení s předškoláky

Week of Universe

Projektový den - Vesmír

Prezentace o Poseidonovi

Beseda o Keni

Vydali jsme se do Keni... nejprve jsme si vyrobili cestovní pas, prošli jsme pasovou kontrolou a již jsme letěli ... v hlavním městě Nairobi, celou dobu nás provázela dívka Latifa, která nás seznámila s tamním životem, viděli jsme domy z hlíny... o všem jsme vám však napsali, můžete čekat ve vaší poštovní schránce pohlednici z Keni :-)

Matematika nás prostě baví

Trpaslík jde na výlet

Náš milý trpaslík vyráží každý víkend ke kamarádovi z druhé třídy, který však dělá samé dobré skutky :-) ..... o svých zážitcích nám trpaslík píše deník, který si vždy s nadšením společně čteme.
Kam asi vyrazí příště? .... Možná vám o tom zase napíšeme :-)

Dopravní výchova trochu jinak :-)

Důležitá telefonní čísla, dopravní prostředky, dopravní značky, křižovatky ...to vše je pro nás hračka :-)

Podzim

K podzimu patří krásné zbarvení a opadávání listů… i my jsme si jich spoustu nasbírali a tvořili s nimi a také se učili pomocí listů určit daný strom… nebylo to vůbec lehké, ale myslím, že hravou formou se nám to výborně podařilo … naučili jsme se poznávat listnaté i jehličnaté stromy

Matematika v angličtině s Elí

Matematiku s Elí máme také moc rádi … i když je to tedy pěkná „fuška“ … Naučit se hbitě používat čísla v angličtině? Nebo určovat, která čísla jsou sudá „even“ a lichá „odd“? Nebo anglicky sčítat a odčítat do 20? … Jsme ale šikulové a vše se nám daří

Dopravní hřiště

Navštívili jsme společně dopravní hřiště, kde jsme si zopakovali pravidla silničního provozu. Tentokrát jsme však nebyli chodci, ale cyklisté. Některá pravidla jsme v praxi zvládli hravě, ale na některých křižovatkách jsme si stále nevěděli rady a mnohdy chtěli bezpečná pravidla porušit… Užili jsme si spoustu zábavy a mnohé jsme se naučili…

Well-being week

Optimistický týden jsme si báječně užili… v pondělí jsme měli den dobrých skutků, v úterý den všímavosti, kdy jsme se soustředili na naše spolužáky, kamarádi, zda se mají fajn, cítí se dobře, nebo třeba nepotřebují naši pomoc, ve středu jsme měli velmi oblíbený den mazlení a snad jsme se pomazlili s našimi nejbližšími i doma

První školní den ve 2. třídě 2017-2018

Přivítání ve druhé třídě u skřítků a trpaslíků ... přeji všem krásný, pohodový, zábavný školní rok plný hezkých zážitků :-)

Cesta za dinosaury

Dinosaury miluje snad každý....Naší cestu za dinosaury jsme zahájili hrou na malé paleontology, kteří odkrývali dinosaura. To byl zážitek!!! Dále jsme si prohlédli trilobity, zub žraloka a další zajímavosti. Vylili jsme si dokonce i trilobita ze sádry domů na památku.
Už se těšíme na další cestu za poznáním :-).

Den Země

Jak šetřit naší planetu???Tuto otázku jsme si položili hned jako první...nápadů jsme měli opravdu hodně!!!!Naše typy jsme vepsali do našich ručiček a začali jsme modelovat naši zeměkouli.
Rozhodli jsme se začít u třídění odpadků...do třídy jsme nanosili hromadu obalů a vytvořili si skládku. Tu jsme poté roztřídili a zjistili jsme, že toho odpadu nebude tolik...Budeme se učit recyklovat!
Pustili jsme se do toho....namalovali kontejnery, nalepili obaly a zbytek odnesli do skutečných kontejnerů.Práce nám šla od ruky...
Závěr dne jsme si udělali "módní přehlídku" odpadkových kostýmu :-).

příprava na Velikonoce aneb velikonoční dílničky

Vyrábíme s maminkami i sami...sejeme naše první osení!!!

Učíme se o sluneční soustavě...huráááá do planetária!!!

Navštívili jsme planetárium, kde jsme zhlédli zajímavý pořad a prozkoumali další vesmírné objevy :-).

Projektový týden knihy

Tento týden jsme se zabývali knihami.....každý den nám přišla některá maminka nebo tatínek přečíst ze své oblíbené knihy z dětství, prezentovali jsme svoji přečtenou knihu, poznávali naše české ilustrátory, prohlíželi jejich ilustrace, četli z nových knížek, vyráběli leporela, navštívili výstavu Zahrada 2 Jiřího Trnky, založili naše první čtenářské deníčky a na závěr jsme měli recitační soutěž básniček. To byl krásný a naučný týden s knihou v ruce :-)!!!

Lyžařský výcvik

Učíme se lyžovat a užíváme si zábavu na horách!!!

Valentine ´s day

Oslavili jsme společně svátek zamilovaných :-). Dozvěděli jsme se, proč se tento svátek vlastně slaví...?! Zahráli jsme si několik her a věnovali na památku srdíčko.

Projektový den Evropy

V tento den jsme se seznámili se zeměmi v Evropě. Prezentovali jsme naše plakáty, vyráběli vlajky technikou "mozaiky", učili se o naší zemi, kdy jsme vyhledávali informace, hráli kvíz, naučili se zpívat českou hymnu. Bylo to bezva!!!
Takových nových informací... :-). Naše prezentace byly zajímavé a velmi poučné.

Oslava Pisálka!

Začínáme psát perem...huráááá!

Zima nás baví....ve škole i na zahradě

Vánoce jsou tu...vyrábíme dárečky pro potěšení :-).

Tvoříme...Milukáš se blíží!!!

Kdopak nás asi navštíví na Milukáše??? Vyrobili jsme si pro jistotu figurky všech tří...Milukáše, čerta i anděla :-)

Podzimní hrátky aneb naši drádči :-)

Učíme se prezentovat

Náš veselý Halloween

Prožili jsme další bezva projektový den plný zábavy Halloween!!! Tvořili jsme, tančili, vařili, ochutnávali a pomáhali si při zdolávání zajímavých úkolů v týmech...

O přestávkách si hrajeme na zahradě...

Jak nám to jde ve škole...učíme se hrou a tvoříme :-)

Den optimismu a radosti :-)

Užíváme si "Den optimismu a radosti" :-).
V tento den jsme se oblékli do veselých barev. My prvňáčci jsme si užili červenou. Ráno jsme zahájili vtipy a veselými historkami. Třídu zaplnil smích a veselá nálada. Krásně to u nás vonělo svíčkami a hrála příjemná relaxační hudbu. Naučili jsme se jogínský "Pozdrav slunci", vybarvili mandalya vyrobili jsme lucerničky, které nám budou dělat radost a svítit při podzimních večerech.
Připravili jsme na ochutnávkový healthy market ovocné špízy, které jsme měli možnost ochutnat s dalšími dobrotami. Náš projektový den jsme zakončili pochvalami, které jsme si vzájemně předávali a také příjmali. Z pochval nám vzniklo "Sluníčko milých slov :-)".
Tento den byl velmi prožitkový a příjemný!!!

Day of animals

Ve škole jsme slavili "Day of animals", kdy děti prezentovaly své domácí mazlíčky. Do projektového dne se zapojili i rodiče :-). Jedna maminka nám udělala přednášku o pejskovi i s ukázkou a pohlazením. Zvířátka nás provázela i v matematice, kdy jsme počítali slovní úlohy a porovnávali počty zvířátek. V českém jazyce jsme četli příběhy a v prvouce jsme poznávali zvířátka podle zvuků. Také jsme se naučili písničku Svátek zvířat a několik domácích mazlíčků nakreslili.
Byl to bezva den!!!

Vítáme podzim!!!

Náš projektový "JABLÍČKOVÝ DEN" :-)

\Jablíčkový den\\Jablíčkový denPočítáme jablíčkaJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový den

Učíme se s radostí :-)

Ve škole nás to baví...

Náš první den

Tento den začala naše balónová výprava se zvířátky.

AKTUALITY

Den otevřených dvěří

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne dne 27.2.2018 od 8.45 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat do naší výuky, popovídejte si s našimi učiteli a žáky. Představení filozofie naší školy a zodpovězení Vašich dotazů proběhne od 9:00 do 10:30 a od 15:30 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu!
english
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 

Created by © 2013/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy