Charakteristika školy

ZŠ Compass je soukromá základní škola, která poskytuje vzdělávání žákům 1. stupně (1.-5. ročník). Jedná se o školu rodinného typu. Rodinného klima je docíleno malými počty žáků ve třídě, partnerskými vztahy a individuálním přístupem učitele k jednotlivým žákům. Maximální kapacita tříd je 16 dětí, celková kapacita školy je maximálně 80 žáků. Charakterizuje nás klidná, pozitivní atmosféra, vstřícnost, partnerské vztahy a individuální přístup učitele k jednotlivým žákům.

Základní škola Compass je česko-anglická škola, kde vedle jazyka českého je jako druhý vyučovací jazyk používán také jazyk anglický. Naše dvojjazyčná koncepce pramení z nepostradatelnosti znalosti cizího jazyka v dnešním moderním světě a z našich dlouholetých zkušeností s vyučováním na britských a mezinárodních školách. Právě ty nás přivedly na myšlenku propojení tradic českého školství s metodami a výukovými postupy školství mezinárodního. Naším cílem je, aby děti od mala přicházely do styku s anglickým jazykem, nepovažovaly cizí jazyk obecně za nic neobvyklého a nebály se ho používat. Našim dětem poskytujeme živý jazykový základ a vytváříme tak dobré předpoklady pro jejich další studium.

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne dne 23.10.2018 od 8.45 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat do naší výuky, popovídejte si s našimi učiteli a žáky. Představení filozofie naší školy a zodpovězení Vašich dotazů proběhne od 9:00 do 10:30 a od 15:30 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu!

V současné chvíli máme stále volné místo do první třídy. V případě zájmu nám pošlete vyplněnou přihlášku, kterou naleznete v sekci "Zápisy".