Společné čtení 1. a 5. třídy

Děti z 5. třídy se setkaly s prvňáčky, aby jim pomohly s prvním čtením slabik a slov. Žáci pátého ročníku byli mile překvapeni, jak to prvňáčkům po tak krátkém čase ve škole skvěle jde, a sami si zavzpomínali, jaké to bylo, když byli v první třídě oni.

Výstava hub

Na začátku září se prvňáci vydali na výstavu hub a jiřinek v Kunraticích, kterou navštívili společně s třetí třídou. Žáci měli možnost poznat houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Zjistili, že holubinka zelená voní jako brambora a je smrtelně jedovatá.

Bubnování v kruhu

Na školním hřišti se v rámci projektového týdne Wellbeing week rozezněly hromady bubnů a jiných nástrojů. Děti si společně také zazpívaly a dozvěděly něco málo i o původu některých nástrojů.

Stezka ,,naboso"

Děti si za pomoci bosých chodidel vyzkoušely chůzi po různém lesním povrchu a poznaly, že procházet se po kaštanech nebo šiškách je docela příjemné.

Pololetní vysvědčení

Hra na obchodování

Žáci první třídy se minulý týden seznamovali s kovovými mincemi a vyzkoušeli si ve škole nakoupit v obchodě, sečíst si útratu a zjistit, kolik dostanou zpět. Během následujícího týdne si nákup drobností do 20 Kč mohou vyzkoušet za domácí úkol. Lenka a Hubo jsou zvědaví, co si nakoupíte.

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

En ZS Compass
  • image 30